Športová elegancia – ako skĺbiť pohodlie a vážnosť?

by spravca

Športová elegancia je mierne komplikovaný pojem, ktorý oficiálne ani neexistuje a aj tak ho väčšina nosí.  Najmä, ak sa cítite najlepšie v rifliach, no vaše pracovné prostredie vyžaduje elegantnejší dress code. Tento problém dokážete vyriešiť pomerne jednoducho, a to kompromisom medzi športovým a elegantným šatníkom.

Ako na to?

Najdôležitejšie je vybrať si pár kľúčových kúskov z oboch kategórií a vedieť ich správne skombinovať. Máte svoje obľúbené rifle, no nie sú vhodné do práce? Dodajte im vážnosť blejzrom alebo sakom. Ženy môžu zo skrine vytiahnuť  i dámske tričko s nápisom zladené s vysokými podpätkami a výsledný vzhľad prekvapí i vás samých.

Nepodceňujte obuv

Ako sa viac cítiť pohodlne, než v správne zvolenej obuvi? V dámskom šatníku by mali stáť za pouvažovanie najmä možnosti bez podpätku ako sú mokasíny, baleríny či poltopánky. Úplne na vrchole pohodlnosti však v športovej elegancii dominujú tzv. sneakers, teda po slovensky tenisky, botasky. Kontrast klasických bielych tenisiek so sakom alebo dokonca sukňou je viac než vítaný. Nebojte sa trocha vytŕčať z davu.

Základ je tričko

Prečo? Je totiž obojstranným pomocníkom. Na jednej strane ho môžete považovať za športový kúsok, ktorým rozbijete až príliš elegantný look a na strane druhej, funguje výborne i opačne. Obyčajné jednofarebné pánske tričko dokáže pôsobiť mimoriadne upraveným dojmom k pohodlným nohaviciam inej farby. Nezabúdajte ani na materiál trička. Ženské pohlavie môže bavlnu zameniť za padavé materiály, ktoré dámske tričko zjemnia a v kombinácii s mašľou okolo krku či všitým golierom povýšia na vysoký druh elegancie.

Pletený tovar

Aj ten dokáže byť štýlový a graciózny. Častou sťažnosťou je akurát škrabanie niektorých druhov vlny. Preto si pod sveter oblečte jednoduché tričko. Tu ale pozor (a to hlavne muži), ak obliekate pod sveter pánske tričko s golierom, uistite sa, že golier bude navonok spod svetra, čo pridá na elegancii a upravenosti. Aj ženy by mali byť obozretné v detailoch. Ak milujete svoj nevýrazný sivý sveter, oživte ho aspoň červeným lakom na nechty. Podobný efekt docielite i kombináciou menej výrazných farieb oblečenia s pestrými farbami na opasku, šperkoch alebo kabelke.

You may also like