Internet a televízia v jednom? Dnes už bežná realita…

by spravca

To, čo bolo ešte pred pár rokmi nemysliteľné, sa už dnes stáva bežnou skutočnosťou. To, že by raz mohli existovať internet a televízia v jednom, by sme ešte pred niekoľkými rokmi za  absurdný sen. A dnes už na tejto informácii nie je vôbec nič nové. Takéto balíky a dokonca ešte niečo naviac dnes na trhu ponúka viacero operátorov.

Kombinácia televízie a internetu v jednom, prípadne pevnej linky od jedného operátora býva ekonomicky veľmi výhodná a pomôže vám ušetriť nielen niekoľko drobných, ale dokonca niekoľko desiatok eur.

Triple-play balíky vám dokážu ponúknuť výhodnú kombináciu televízie, internetu a pevnej linky za cenu, ktorú bude polovičná v porovnaní s vaším súčasným poskytovateľom.

Internetový provider sa vám bude samozrejme snažiť ponúknuť čo najvyšší balík, z tých, ktoré ponúkajú, avšak ak sa chcete čo najlepšie rozhodnúť, najskôr si sami premyslite, čo vlastne potrebujete. Ak napríklad potrebujete čo najsilnejší internet, ale televíziu pozeráte iba niekedy, nie je potrebné hneď kupovať balík so 400 televíznymi kanálmi.

Ak vám však ponúknu výhodné volania z pevnej linky, nie je na škodu si premyslieť, či by sa niektoré telefonáty predsa len nedali realizovať z pohodlia domova.

V prípade, že by vám stačilo využívať internet na notebooku a tablete, ale starý klasický počítač si držíte, aby ste sa mohli venovať svojmu obľúbenému športu a teda počítačovým hrám, možno nie je na škodu zvážiť kúpu hernej konzoly, ktorá úplne bez problémov nahradí klasické počítače a vy môžete navyše sledovať hru na veľkej obrazovke televízora v obývačke. Pri špičkových konzolách dokážete postavy ovládať z pohodlia gauča ergonomickými hernými ovládačmi.

Ak sa rozhodnete zadovážiť si do domácnosti internet a tiež televíziu, či pevnú linku, najrozumnejšie je využívať všetky služby od jedného operátora, pretože ten vám vie v rámci balíkov ponúknuť lákavejšie ceny ako keď si kúpite služby samostatne.

Ak vám končí viazanosť u operátora už o niekoľko mesiacov, teraz je práve tá vhodná chvíľa začať sa obzerať po niečom novom a výhodnejšom. Je dosť možné, že starý poskytovateľ služby sa vás bude v prípade vášho možného odchodu snažiť presvedčiť, aby ste zostali. Niekedy vám napríklad dokáže ponúknuť i najnižšiu akciovú cenu alebo bonusové doplnkové služby. Často sa však ani nižšia cena nevyrovná výhodným balíkom od internetových providerov.

Rozhodnutie, či zostanete alebo si nájdete nového a lepšieho poskytovateľa už však záleží len a len na vás.

 

You may also like