Podľa čoho vybrať posteľ pre dieťa?

by spravca

Pre zdravie dieťaťa je výdatný, ničím nerušený spánok mimoriadne dôležitý. Okrem mnohých iných faktorov naň vplýva aj kvalita lôžka, na ktorom spí. Ani rodič mnohé veci neovplyvní, no práve výber správnej postele je jednou z tých, na ktoré má priamy dosah.

Dobrý matrac, dobré spanie

Pohodlné detské postele by mali byť vybavené kvalitným matracom. Ten by mal mať akurátnu tuhosť – príliš mäkký možno vzbudzuje na prvý dojem pocit pohodlia, no po viachodinovom spánku si na ňom telo vhodne neoddýchne. Ak dieťa bojuje s alergiami, v ponuke sú aj zdravotné či antialergické matrace, ktorých účinnosť je skutočne vysoká.

Dostatok priestoru

Darmo bude posteľ vybavená kvalitným matracom, ak na nej nie je dosť miesta. Deti rastú ako z vody a meniť posteľ každým rokom nie je pre rodinný rozpočet zrovna ideálne. Vyberajte posteľ dostatočne veľkú, aby na nej vaše rýchlorastúce dieťa malo dostatok miesta. Trčiace končatiny sú neprípustné, to radšej pár centimetrov lôžka naviac. Pre menšie dieťatká, ktoré práve menia postieľku za posteľ, je vhodné dokúpiť bezpečnostnú zábranu, ktorú časom môžete odstrániť.

S nožičkami alebo úložným priestorom?

Pri kúpe postelí sa vo všeobecnosti odporúčajú modely na nožičkách kvôli lepšej cirkulácii vzduchu pod posteľou. Avšak ani úložný priestor pod posteľou nie je na zahodenie. Takéto modely sa hodia najmä do menších detských izieb a priestorov, kde sa počíta každý centimeter. Ak by sme mali nájsť ďalšiu výhodu týchto postelí, je ňou určite skutočnosť, že sa pod nimi neusadzuje prach.

Do ríše snov po rebríku

Poschodová posteľ láka pozornosť väčšiny detí. Liezť niekam po rebríku bude dobrodružstvom asi vždy. Teraz sú v ponuke aj poschodové postele pre jedináčikov. Spodná časť býva vybavená skrinkami, poličkami a stolíkom a spolu s lôžkom v hornej časti tvorí veľmi kompaktne pôsobiaci kúsok nábytku.

You may also like