Spánok bez kvalitného matracu? V žiadnom prípade!

by spravca

Každý z vás mi dá za pravdu, že bez poriadneho a plnohodnotného spánku by to jednoducho nešlo. Ak je náš organizmus vyčerpaný, nedokáže správne fungovať, a to sa následne prejavuje na fyzickom i psychickom zdraví. Bolesti hlavy i svalov, zvýšený stres, nervozita či neschopnosť plniť pracovné úkony na 100% sú len niektoré z dôsledkov, ktoré spôsobuje práve nekvalitný spánok. Aby ste sa aj vy vyhli týmto nepríjemnostiam, siahnite v prvom rade po kvalitnom a chytrom matraci, ktorý je nielen zárukou dokonalého odpočinku po celom dni, ale i nabratia potrebnej energie, ktorú potrebujeme na celý deň!

Čo by mal spĺňať taký matrac?

Aj lacné matrace by mali spĺňať tie najnáročnejšie požiadavky, vďaka ktorým bude vaše telo počas celej noci v maximálnej pohode. Čo to znamená? Musia vyhovovať ortopedickým a anatomickým zásadám, pričom ich antialergické a hygienické vlastnosti sú samozrejmosťou. Dôležitá je jeho tvrdosť, čo je jedným z prvotných kritérií, ktoré si všímame pri kúpe. Je to pochopiteľne individuálna záležitosť, ktorá sa odvíja najmä od váhy človeka, keďže ľudia z väčšou váhou siahajú skôr po tvrdšom matraci.

Priedušnosťtermoregulačné vlastnosti sú špecifikácie, ktoré bežný človek nemá ako zistiť, a práve preto je dôležité informovať sa o týchto vlastnostiach priamo u predajcu. Najlepšou voľbou je obojstranný matrac, ktorý si môžete otočiť na stranu, ktorá vám v závislosti od ročného obdobia bude viacej vyhovovať. V neposlednom rade je to samotná veľkosť, keďže je rozdiel, či hľadáte matrac menších rozmerov pre deti alebo matrac 120×200, ktorý je určený pre dospelých!

A čo materiál?

Pri výrobe matracov sa využívajú tie najmodernejšie materiály, pričom práve penové sa vypĺňajú špeciálnymi materiálmi, ktoré vytvárajú rôzne zóny ideálne pre oporu tela. Na výber však máte tiež pružinové matrace, ktoré výborne kopírujú telo a chrbticu, ale i kokosové, ktoré sú ergonomické a priedušné, čo oceníte najmä v tomto ročnom období!

 

You may also like