Kto sa postará o váš trávnik po zime?

Kto sa postará o váš trávnik po zime?

by spravca

Príprava na jar prebieha už v zime. Keď sa sneh rozpustí a povolia mrazy, je čas upraviť okolie svojho domu alebo firmy a pripraviť ho tak na jarný rozkvet.

Úprava zelene v okolí polyfunkčných a kancelárskych priestorov je pomerne náročná činnosť. Nie ani tak z fyzického hľadiska ako skôr z pravidelného. Len málokto si nájde pravidelne čas na úpravu zelene, pokosenie trávy, či zastrihnutie kríkov.

A práve pravidelnosť je kľúčová, ak chcete dosiahnuť krásne upravený trávnik, či minimum buriny.

Stačí podceniť pravidelnú údržbu a následky je omnoho náročnejšie odstrániť. Namiesto kosačky sa musí použiť vyžínač. Hrubšie vetvičky už nie je možné odstrihnúť záhradnými nožnicami ale je potrebné použiť pákové nožnice… Príkladov by sme mohli uviesť viac ale podstata je jedna.

Zanedbaná zeleň vás teda stojí viac. Viac času a viac financií a to sme ešte nehodnotili estetickú stránku.

Po zime sa trávnik často nenachádza v top kondícii. Často sú viditeľné tzv. snežné plesne. Tráva je ubitá a neprimeraný zásah by jej mohol paradoxne skôr ublížiť ako pomôcť.

Na prípravu zelene na teplejšie mesiace ale máte len vymedzený čas. Ak niektoré postupy vynecháte, alebo ich zrealizujete neskôr, nemusíte dosiahnuť tak rýchle a dobré výsledky.

Aj úprava stromov, orezanie konárov, či tvorba koruny vyžaduje určité poveternostné podmienky. Inak hrozí stromom skôr poškodenie ako osoh.

Úprava zelene nie je nič fyzicky náročné. Nemusíte byť zároveň ani veľkým odborníkom. Samozrejme je vhodné poznať čo a kedy spraviť so zeleňou vo vašom okolí. Ak si na to netrúfate, alebo nemáte dostatok času na pravidelnú údržbu zelene – existuje riešenie.

Firma Bemalux Cleaning Corp. s.r.o. sa dlhodobo venuje servisom pre firmy – od upratovania, tepovania, nákupu hygienického materiálu, či postavebnému upratovaniu až po údržbu zelene v okolí firiem, nákupných centier, či polyfunkčných budov.

Zákazníci, predovšetkým zo západného Slovenska a hlavného mesta, si už roky pochvaľujú spoluprácu s firmou, pretože ich personál sa stará o zeleň pri firme s odbornými znalosťami a profesionálnym vybavením. Sú dostatočne flexibilní na to, aby vedeli vycestovať aj urýchlene v rámci celého Slovenska. Zároveň ich ceny sú oproti konkurencii férové a priaznivé.

Jar pomaly klope na dvere. Ak zeleň vo vašom okolí naštartujete v správny čas a správnym spôsobom, bude vám robiť radosť ďalšie mesiace. Nechajte si vypracovať cenovú ponuku a nechajte pravidelnú údržbu zelene na profesionálov.

You may also like