Ktoré dvere sú bezpečnejšie ? Hliníkové, plastové alebo drevené?

by spravca

17330501 - collection doors isolated on white vector designMáte pocit, že vaše vchodové dvere už nie sú to, čo kedysi? Je možné, že vám už jednoducho doslúžili a chcelo by to zmenu. Možno stojíte pred zásadným rozhodnutím – vybrať si hliníkové, plastové alebo drevené dvere?

Hliníkové dvere

Hliníkové vchodové dvere sa vyznačujú výbornou tepelnou izoláciou s veľmi dobre vytepleným hliníkovým rámom. Ich súčasťou sú štandardne trojsklá a vďaka pevnej konštrukcií dverných profilov sa vyznačujú vysokým stupňom zabezpečenia proti neželaným hosťom. Mnohé hliníkové dvere sú vybavené samozamykacím zámkom, ktorý dokáže plniť bezpečnostnú funkciu v prípade zabuchnutých dverí. Jednou z ďalších výhod je ich vzhľad, ktorý sa dokáže prispôsobiť do staršieho domu, ale tiež do novostavby. Odolnosť proti deformáciám, výborné mechanické vlastnosti či nízke hodnoty tepelnej priepustnosti sú tiež ďalšie z predností, ktoré vám ponúkajú práve tieto dvere. Hliníkové dvere patria medzi najbezpečnejšie na trhu, čo sa však môže odraziť na ich vyššej cene.

Plastové dvere

Pri plastových dverách je základom tepelno-izolačné jadro, ktoré je pokryté plastovými fóliami alebo sklenými vláknami. I plastové dvere dokážu výborne izolovať, čo však závisí od typu presklenia. Treba dodať, že dvere z plastu sú mimoriadne odolné i stabilné, ľahko sa udržiavajú a na výber máte z rôznych dekorov či farieb. Dvere s výplňami, ktoré sa lepia priamo na krídlo, patria medzi špičku vo svete plastových dverí, čiže sa hodia i pre pasívne domy.

Drevené dvere

Posledným typom dverí sú drevené dvere. Treba si uvedomiť, že drevo je prírodný materiál, o ktorý sa treba pravidelne starať a udržiavať ho. Ľudia ich volia nielen ako dvere vchodové, ale aj interiérové, keďže ich vzhľad pôsobí veľmi pekným a elegantným dojmom.  Majú tiež výborné tepelno-izolačné vlastnosti, no môžu byť citlivé pri vonkajších vplyvoch. Sú však tiež mimoriadne bezpečné, no všetko závisí od výberu dodávateľa, ktorý vám poskytne detailné informácie o každom type dverí a ich bezpečnosti.

Autorské právo: luismolinero / 123RF Reklamní fotografie

You may also like