Nemáte čas na jarnú úpravu zelene v okolí firmy? Máme riešenie

Nemáte čas na jarnú úpravu zelene v okolí firmy? Máme riešenie

by spravca

Jar je predo dvermi a príroda sa prebúdza. Je veľmi pravdepodobne, že trávnik alebo stromy v okolí vašej firmy nie je v dokonalom stave.

Netreba sa obávať. Je to úplne normálny stav po zime, kedy sa často na trávniku objavuje tzv. snežná pleseň, či rôzne vypálené mapy.

Práve v tomto období je ale správny čas na prípravu zelene na ďalšie mesiace. Pokiaľ nástup jari nezachytíte, môže sa regenerácia trávnika oddialiť a krásny vzhľad zelene dosiahnete podstatne neskôr.

Ak sa údržba hneď z jari zanedbá, hrozí, že buriny a náletové trávy začnú rýchlejšie rásť a budú uberať životný priestor aj živiny ušľachtilejšej zeleni v okolí firmy.

Odstránenie buriny je potom náročnejšie aj vzhľadom na veľkú rozmnožovaciu schopnosť. V konečnom dôsledku vás to potom stojí viac času a financií. Plevel navyše môže mať, najmä v čase kvitnutia a vysemenenia, nepriaznivý vplyv na alergikov alebo astmatikov vo vašej firme. Úzko s tým súvisí aj znížená produktivita zamestnancov.

Zeleň je po zime citlivá na radikálne zásahy. Rastliny sú oslabené a neodborný zásah by im mohol viac uškodiť ako pomôcť.

Ak je reč o zeleni, nemáme na mysli len úpravu, či kosenie trávnika. Starostlivosť si vyžadujú aj stromy, či kríky. Presvetlenie koruny je potrebné vykonávať profesionálne v presne stanovenom termíne, aby nedošlo k fatálnym následkom pre stromy.

Staré a suché konáre zároveň predstavujú bezpečnostné riziko pre partnerov, zamestnancov, či ľudí, ktorí sa v okolí vašej firmy pohybujú.

Je jasné, že nie každý má vedomosti, čas alebo technické vybavenie na úpravu zelene. Postupne čoraz viac firiem prechádza na outsourcing záhradníckych služieb.

Starostlivosti o zeleň pre firemné prostredie sa už niekoľko rokov venuje spoločnosť Bemalux Cleaning Corp. s.r.o.. Firma je vo svojom odbore známa predovšetkým kvalitným upratovaním kancelárií ale do portfólia ich služieb sa radí aj úprava trávnika, či starostlivosť o stromy a kríky.

Vďaka odbornému personálu s profesionálnym vybavením a najmä ľudským prístupom sa môžete spoľahnúť, že jarná príprava vašej firemnej zelene bude spravená na najvyššej úrovni.

Požiadajte o nezáväznú konzultáciu a cenovú ponuku a nestrácajte čas. Príroda sa totiž rýchlo prebúdza.

 

You may also like