Ovocie na chudnutie

by spravca

ovocie-s-ktorym-schudneteOkrem zeleniny, máme aj veľké množstvo ovocia, ktoré pôsobia  na chudnutie. Medzi toto chutné, neodolateľné a zdraviu prospešné jedlo. Je súčasťou každého človeka. Na chudnutie veľmi dobre pôsobí citrón, melón a Banán. Toto ovocie pôsobí na život človeka veľmi blahodarne.

Melón

Je ovocie, ktoré má odvodňovací účinok a presne touto vlastnosťou pôsobí veľmi dobre na trávenie a následne na celkové chudnutie človeka. Ak je však dostatočne dozretý, jeho chuť je sladká, nápaditá, priam neodolateľná. Je to ovocie, ktoré si priam obľúbi každý už len pri prvom zahryznutí. Melón veľmi dobre pôsobí pri liečení väčšieho množstva ochorení. Medzi najznámejšie  zdravotné problémy, na ktoré pôsobí melón priaznivo je to zníženie krvného tlaku, zmiernenie opuchov a odstraňovanie kožných infekcií. Melón je ovocie, v ktorom sa nachádza veľké množstvo vitamínov, ako napríklad vitamín skupiny B, Beta-karotén, vitamín C a rôzne minerály ako je napríklad fosfor, vápnik, horčík draslík a iné.

Vďaka týmto minerálom a vitamínom veľmi dobre pôsobí aj na Liečbu a prečistenie obličiek (to aj z toho dôvodu, že patrí medzi močopudné ovocie). Melón lieči a pôsobí ako prevencia obličkových kameňov, obličkových infekcií a pôsobí aj na prečistenie pečene. Tieto aspekty pôsobia aj na zrýchlenie chudnutia.

Citrón

Už je od dávna známe, že citrón veľmi dobre pôsobí na chudnutie. Dôležité je si namiešať správne množstvo vody s citrónom a môžeme to vypiť každé ráno na lačno. Možno sa Vám to zdá ako nejaká báchorka, ale vážne to má niečo do seba, určite nezabudnite na tento nápoj každé ráno. Efekt bude zaručený. Citrón pôsobí na chudnutie preto lebo obsahuje pektinovú vlákninu. Okrem toho, že pôsobí na spríjemnenie chudnutia, veľmi dobre pôsobí aj ako podpora imunity.

Banán

Toto ovocie nie je u nás až tak známe a rovnako ako melón a citrón má pôvod v tropických krajinách. Banán obsahuje veľké množstvo vitamínov (sú to napríklad Vitamín A1, Vitamín B6., Vitamín B12) a minerálov( vápnik, draslík, vlákninu, železo, fosfor, horčík a iné!). Preto môže byť aj skvelá súčasť detoxikácie tela.

 

You may also like