Vitamín D3 10 mg pokryje vašu dennú potrebu tohoto prvku pre fungovanie imunitného systému

by spravca

Poznáte príslovie: Kam nechodí slnko, tam chodí lekár? Súvisí práve s našou potrebou vitamínu D. Ľudský organizmus je schopný vitamín D získavať práve zo slnečného žiarenia, konkrétne vďaka jeho UV zložke. Lenže tu je háčik. Pred slniečkom sa stále častejšie chránime rôznymi krémami s UV faktorom, dokonca oblečením, ktoré neprepúšťa UV. Potom nám však D vitamín chýba. Východiskom je užívanie vitamínu D ako supplementu, teda vo forme vhodného doplnku stravy.

O vitamíne D sa hovorí často aj v dnešnej dobe, kedy nám lekári odporúčajú posilňovať našu imunitu. Lenže opaľovanie máme spojené s rakovinou kože a tak sa mu príliš vystavovať nechceme. Pre denný odporúčaný príjem vitamínu D síce stačí vystaviť slniečku tvár na nejakú dobu, ale pozrite sa na svoj pleťový krém. Pravdepodobne obsahuje ochranné UV faktory, a tak vlastne vitamín D do tela nedostaneme. Naviac chrániť sa pred slniečkom patrí medzi jednu z účinných antiageing metód. Takže von z toho môžeme len dodatočným užívaním tohoto vitamínu v doplnku stravy, akým je VITAMÍN D3 10mg od firmy Naturvita. Doplnok stravy kúpite v e-shope Greenlike.sk.

Prečo naše telo potrebuje vitamín D?

D vitamín je dôležitým vitamínom pre náš imunitný systém. Ovplyvňuje ale aj funkcie kardiovaskulárneho systému a je považovaný za prevenciu infarktu myokardu aj ďalších srdečných chorôb. Je dôležitý pre správny vývoj zubov a kostí hlavne v detskom veku. Doplnok stravy Vitamín D3 10 mg je schválený pre deti od 3 rokov. Pozdejšie zmierňuje príznaky osteoporózy. Podporuje tiež správne vstrebávanie vápniku a fosforu.

Poznajte, že vám chýba vitamín D

Môžeme byť častejšie chorí, prejavom je únava, podráždenosť, nechutenstvo a s tým spojená nezdravá strata hmotnosť. Obvyklým prejavom je tiež chronické krvácanie ďasien. Na pohybovej sústave sa jeho nedostatok prejaví demineralizáciou kostí, bolesťou kĺbov, svalov aj svalovou ochabnutosťou.

A ktoré D-čko je to správne?

Vitamín D nie je len jeden. Stretneme sa s vitamínom D2 – ergokalciferolem, ktorý je súčasťou rastlín. Na ľudským organizmom vstrebateľný vitamín sa mení až po požití. Musíme ho však užívať až 4krát viac, než keď užívame rovno vitamín D3 – cholekarciferol. Tento vitamín je živočíšneho pôvodu a v našom organizme jeho vznik aktivuje už zmienené UV žiarenie.

You may also like