Valeriána lekárska: Jej charakteristika a najväčšie benefity

Valeriána lekárska: Jej charakteristika a najväčšie benefity

by spravca

V súčasnej dobe existuje viacero liečivých rastlín, ktoré prinášajú blahodarne účinky na organizmus. Výnimkou nie je ani valeriána lekárska. Tá je známa už tisícky rokov, pričom sa využíva hlavne na liečivé účely.

Valeriána lekárska môže pri dobrých podmienkach vyrásť až do výšky 1,5 metra. Pochádza z Eurázie, no nájsť ju môžete aj v Severnej Amerike. Keďže obsahuje spektrum biologicky aktívnych látok, používa sa v rámci mnohých výživových doplnkov. Dostupná je tak skutočne pre každého. Čo sa týka foriem užívania, môže ísť o kapsule, kvapky, čaj či tinktúru. Užívať ju môžete aj vďaka produktu s názvom Tryptosen, ktorý je od výrobcu Naturvita. Stačí len jedna kapsula pred spaním a pocítite efektívne účinky na vlastnej koži.

Vyrieši nespavosť

Koreň valeriány lekárskej sa už dlhé roky používa na riešenie nespavosti. Preto, ak máte akékoľvek problémy so spánkom, nedá sa vám zaspať, často sa v noci budíte a ráno ste úplne bez energie, vyskúšajte užívanie valeriány lekárskej. Už po niekoľkých týždňoch dochádza k zlepšeniu spánku a celkovo jeho kvality. Vy tak budete plní energie a budete vedieť počas dňa fungovať bez akýchkoľvek obmedzení.

Zmierňuje úzkosti

Trápi vás depresia či iné úzkostné stavy? Valeriána lekárska obsahuje látky, ktoré efektívne bojujú proti týmto úzkostným stavom. Dokonca, je účinná aj u ľudí s bipolárnou poruchou a dokáže zlepšiť náladu. Okrem iného, lieky na depresiu sú častokrát návykové. Valeriána lekárska je tak výbornou prírodnou alternatívou.

Príznaky menopauzy

Menopauza sa častokrát spája s veľmi nepríjemnými symptómami. Môže ísť o nočné potenie, depresiu, nespavosť či časté zmeny nálad. Pokiaľ chcete tieto prejavy zmierniť, ideálnym riešením je valeriána lekárska, ktorá zmierňuje akékoľvek prejavy menopauzy. Vy sa tak budete cítiť maximálne dobre.

You may also like