V čom do práce? Povinné kúsky každého chlapa

by spravca

pansky kabatMožno pracujete v kancelárii, banke alebo v školstve. Či už ste úradník alebo biznismen, Vaša pracovná pozícia si vyžaduje istý, pracovnému miestu zodpovedajúci šatník. Áno, platí pomerne prísny dress code, čo na seba do práce áno a čo určite nie. Minimálne, ak sa prezentujete aj Vaším vzhľadom.

Čo rozhodne musí mať v skrini každý trendy manažér? Aj toto…

Oblek môj každodenný

Nehovoríme, že lacné pánske oblečenie je absolútnym faux-pas, ale dajte si záležať na výbere kvalitného odevu. Takže, drahí páni, čo isto nesmie chýbať vo Vašej skrini, je minimálne jeden kvalitný oblek aj sako so slušivými nohavicami.  A hoci nie všetci muži sa stavajú k obleku pozitívne, tobôž nie, ak ho ich pracovná pozícia ani nevyžaduje, je užitočné nejaký dobre padnúci pánsky oblek vlastniť. Nikdy neviete, aká príležitosť sa Vám naskytne, hoci aj firemná párty či biznis večera s významným klientom a tam sa dobrý oblek určite zíde. Aktuálne sú trendy najmä slim fit obleky, rovnako tak tesné, dobre padnúce saká, ktoré nezabudnite doladiť k štýlovým a neobitým topánkam.

Košeľa, sveter a neodmysliteľné vrstvenie

Košeľa, ktorá Vám skvelo padne je ideálnym odevom do práce. V lete si len prakticky vyhrniete rukávy, zatiaľ čo v zime si na ňu pokojne prehoďte hoci aj hrejivé  vianočné svetre alebo svetre s nórskym vzorom, v ktorých rozhodne zaujmete. A v prípade, že sa v kancelárii príliš oteplí, sveter zhodíte a ostanete iba v košeli. Ku košeliam sú veľmi trendy mierne zahnuté, tzv. chinos nohavice. Ako pri všetkom oblečení, aj tu je rozhodujúca najmä kvalita a tiež strih a veľkosť vybraného kúska. Aj ten najtrendovejší outfit totiž spoľahlivo “pochová” nesprávna veľkosť.

Kabát do každého počasia i spoločnosti

A aby sme nezabudli, dôležitý je aj najvrchnejší kúsok, v tomto prípade opäť sako, ktoré v zime vymeníte za trendy pánske kabáty vhodné kamkoľvek. A hoci ste skôr zástancom nedbalej elegancie či športovej módy, na obchodnú schôdzku si obľúbené zimné bundy neobliekajte. Tie využijete pri mnohých iných príležitostiach, v práci je skrátka nevyhnutné mať štýl a urobiť ten správny dojem.

 

 

You may also like