Blíži sa výročný deň poistnej zmluvy poistenia vášho auta?

by spravca

Blížiaci sa výročný deň vašej poistnej zmluvy pre PZP prípadne havarijné poistenie je možnosťou, ako za svoje poistky platiť menej. Jednak vstúpiť do vyjednávania s vašou súčasnou poisťovňou, prípade sa porozhliadať na trhu a vybrať si ponuku od novej poisťovne, samozrejme výhodnejšiu, než u vašej súčasnej.

Skúste osloviť vašu poisťovňu o opätovné prepočítanie poistného

Ak chcete platiť menej, ako prvé vám odporúčame ísť na konzultáciu do vašej súčasnej poisťovne, prípadne osloviť sprostredkovateľa. Osoby pracujúce pre danú poisťovňu sa pod hrozbou vášho odchodu ku konkurencii budú snažiť nájsť pre vás výhodnejšie poistenie než doterajšie. Takisto je možnosťou nechať si výšku poistného opätovne prepočítať. Na celkovú sumu totiž vplýva vek vodiča, dĺžka držania vodičského oprávnenia či trvanie bezškodového priebehu. Od posledného prepočítania sa tieto obdobia mohli predĺžiť, a tak spôsobiť zníženie poistného o niekoľko eur.

Ak sa vám nepodarilo dojednať nižšiu sumu, poobzerajte sa po najvýhodnejšej ponuke na trhu

Neuspeli ste a suma za PZP či havarijné poistenie ostala rovnaká? Potom rozhodne prejdite ku konkurencii. Najskôr si však spravte vlastný prieskum trhu, na základe ktorého nájdete tie najvýhodnejšie ponuky šité na mieru práve vám. Dnes existujú viaceré „porovnávače“ poistiek, napríklad stránka onlinePorovnanie.sk. Celé porovnanie prebieha jednoducho – vyplníte všetky potrebné informácie o vás a predmetnom vozidle a stránka vám automaticky vygeneruje tie najvýhodnejšie ponuky poistení. Aktuálne patrí medzi tie najlacnejšie poistenia Komunálna poisťovňa PZP.

Nezabudnite na povinnosti voči starej poisťovni

Podarilo sa vám nájsť poistku, ktorá je o desiatky eur nižšia, a teda budete svoju poistku presúvať do inej poisťovne? Potom nezabúdajte na povinnosti, ktoré máte. Zrušenie PZP musíte starej poisťovni oznámiť najneskôr 6 týždňov pred koncom platnosti zmluvy. A to formou oficiálnej výpovede. Tú zasielajte poštou doporučene, alebo ju vyhotovte v dvoch kópiách a tú svoju si pri odovzdávaní na pobočke nechajte potvrdiť, aby ste mali doklad o jej prijatí. Ak tento termín prešvihnete, žiaľ, počkať si budete musieť až do obdobia 6 týždňov pred nasledujúcim výročným dňom.

You may also like