Lacné a kvalitné notebooky pre všetkých študentov

by spravca

Musí byť ľahký, pretože notebook v dnešnej dobe postupne nahrádza školské učebnice i zošity. Musí byť pochopiteľne i lacný, pretože väčšina študentov si nemôže dovoliť príliš drahý notebook. Existuje vôbec taký, ktorý spĺňa tieto kritéria a je hlavne kvalitný? Samozrejme, že áno!

Čo si všímať pri výbere notebooku?

V online obchodoch dnes nájdete takmer všetko a výnimkou nie sú ani notebooky, mobily či tlačiarne za výhodné ceny. Ako už bolo spomenuté, notebook pre študenta by mal byť v prvom rade ľahký, čiže maximálna hmotnosť by nemala presahovať 2 kilogramy. Čo sa týka veľkosti, určite si vyberte menší typ, ktorý je pochopiteľne omnoho praktickejší. Procesor je lepšie zvoliť ten kvalitnejší, takže procesor Intel by mal byť medzi vašimi prvoradými požiadavkami a verte, že tento výber oceníte. Medzi notebooky, ktoré spĺňajú takéto požiadavky patria napríklad produkty od Lenova, ktoré sú určené priamo pre študentov, prípadne niektoré z nich sa dajú používať aj ako tablet a notebook zároveň.

Nakupujte online!

Medzi ďalšie kritéria, na ktoré by ste sa mali zamerať je i rozlíšenie displeja. Odporúča sa vybrať modely s rozlíšením aspoň 1024×600 bodov, no pokiaľ chcete mať obraz kvalitnejší, určite sa zamerajte na väčšie rozlíšenie, ktoré oceníte napríklad pri pozeraní filmov alebo hraní počítačových hier. Súčasťou by mal byť pochopiteľne aj balík – Word, Excel či PowerPoint, no pokiaľ študujete informatiku, súčasťou niektorých notebookov bývajú i programy na tvorbu web stránok či programovanie. Pýtate sa, koľko by mal stáť takýto notebook pre študenta? Pokiaľ budete hľadať na internete, cena môže byť výrazne nižšia ako cena v kamenných predajniach. Ceny notebookov určených prevažne na štúdium sa pohybujú okolo 300 eur, no samozrejme, že všetko závisí na vašich požiadavkách a kritériách, ktoré by mal spĺňať.

 

 

Foto: © jolopes / Dollar Photo Club

 

You may also like

Leave a Comment