Zásnubný prstienok: S kameňom či bez?

by spravca

Nie je prsteň ako prsteň, rovnako tak nie je ani kameň ako kameň. Tobôž nie drahý kameň, ktorý je zaručenou ozdobou každého šperku. Či už ide o tradičné obrúčky alebo menej štandardný šperk, ak sa na ňom ligoce krásny drahý kameň, vždy poteší. Avšak zásnubné prstene dozdobené drahokamom stále nie sú bežnou záležitosťou, dostupnou pre všetkých. Čo vlastne robí drahé kamene takými výnimočnými a prečo ich tak obdivujeme?

224111203Diamant ozdobí každý šperk

V ideálnom prípade a v dokonalom svete by zrejme každý chlap zakúpil svojej milovanej polovičke diamantový zásnubný prsteň či vysnívané briliantové náušnice. Keďže však v takom svete nežijeme, podobné šperky si nemôže dovoliť každý, vďaka čomu sú v našich očiach ešte cennejšie.

Ceny diamantov sú skutočne pomerne vysoké, čo je aj dôvod, prečo väčšina prstienkov, a nielen zásnubných nijaký diamant neobsahuje. Častým riešením tohto problému bývajú rôzne náhrady, obzvlášť obľúbený je cenovo prístupnejší zirkón. Tento kameň, ktorý je prirodzene sfarbený do jemnej modrej je zásluhou kvalitného výbrusu často takmer na nerozoznanie od pravého diamantu. Takmer. Skutočný odborník totiž poľahky rozozná, že sa nejedná o zásnubné prstene s briliantom, ktoré sú bez pochýb tým najkrajším darom pre každú budúcu nevestu.

Veľkosť zásnubného prsteňa

Pri výbere zásnubného prsteňa nehrá úlohu len typ a veľkosť drahého kameňa, ale aj veľkosť samotného prsteňa. Keďže tento prsteň zväčša vyberá chlap sám, je na mieste rada odborníka, prípadne poslúži ako pomoc dobrá kamarátka budúcej nevesty. Tá Vám poradí aj to, že zásnubný prsteň by mal žene dokonale sedieť. Nielen vkusom, ale aj rozmermi, čo môže byť dosť veľký problém, ak ste si prstenník Vašej vyvolenej dobre nepremerali. Nič to, nezúfajte. Riešením je aj zmerať iný prsteň, ktorý Vaša drahá nosieva. Ak však nemáte ani odmeraný prst, ani iný prsteň po ruke, a dokonca ani žiadna ochotná pomoc Vám nie je nablízku, svet sa nezrúti. Každý prsteň, aj ten zásnubný, sa dá neskôr aj zmenšiť, len hrozí nebezpečenstvo, že ak ide o prstienok s drahým kameňom, mohol by dôsledkom zmenšovania vypadnúť.

Preto pred kúpou zásnubného prsteňa radšej dvakrát merajte a raz plaťte. Ide predsa o investíciu do Vašej budúcnosti, tak nič nepodceňte.

 

 

 

 

You may also like