Zlepšite si trávenie vďaka týmto tipom! O ktoré ide?

Zlepšite si trávenie vďaka týmto tipom! O ktoré ide?

by spravca

Trávenie je u každého človeka veľmi špecifické. Ak chcete, aby všetky funkcie trávenia fungovali správne, mali by ste ich dôkladne podporiť. Nie je to žiadna veda, no chce to čas. Trávenie sa vám jednoducho zo dňa na deň nenapraví.

Medzi najčastejšie tráviace ťažkosti patrí bolesť brucha, hnačka, zápcha, pálenie záhy či grganie. Samozrejme, existujú aj chronické a vážnejšie ochorenie, ako je zápal žalúdka, prípadne rakovina hrubého čreva. Takéto ochorenia však vznikajú v situácii, kedy je trávenie pokazené dlhú dobu a nerieši sa. Chronické ochorenia sú sprevádzané aj inými faktormi, ako je napríklad dedičnosť, prípadne alkohol a fajčenie či konzumácia zle spracovaných jedál. Na podporu trávenia však existuje hneď niekoľko odporúčaní. Tie si popíšeme v nasledujúcich riadkoch.

Pravidelne sa hýbte

Základom všetkého je pohyb. Ak sa nebudete hýbať pravidelne, vaše črevá nebudú fungovať správne. Preto, zaraďte do každého dňa nejakú fyzickú aktivitu. Choďte sa prejsť, zapojte rýchlu chôdzu, prípadne sa dajte na beh. Nemusíte hneď začať dlhými trasami, ani sa to neodporúča. Začnite zľahka a uvidíte, že to pôjde len lepšie a lepšie. Keď sa najete, určite si nechoďte hneď ľahnúť, choďte sa radšej prejsť. Podporíte tým svoje trávenie.

Doplnky na trávenie

V dnešnej dobe si môžete zaobstarať aj výživové doplnky, ktoré sú určené na podporu tráviacich funkcií. Skvelým riešením je v tomto prípade Allicor speciál, ktorý je od výrobcu Naturvita. Pri kúpe sa zamerajte najmä na zloženie výživových doplnkov. Je dôležité, aby boli zložky hlavne prírodného pôvodu. Bez pridaných chemikálií.

Taktiež záleží aj na strave, ktorú konzumujete. Je dôležité, aby ste konzumovali potraviny bohaté na vitamíny a minerály. Do jedálnička preto zaraďte viac ovocia a zeleniny.

You may also like