K Vianociam patrí imelo. Dajte si ho aj pod vianočný stromček

K Vianociam patrí imelo. Dajte si ho aj pod vianočný stromček

by spravca

Vravíte si, že imelo nepatrí pod stromček, ale vešia sa nad dvere? Skúste to tento rok inak a venujte ho aj ako darček pre zdravie.

Imelo je parazit, presnejšie poloparazit. Rastie prichytené na stromy, ale pokiaľ nie je premnožené, chová sa k nim celkom milosrdne. Využíva ich k vlastnému príjmu vody a minerálnych látok. Nejde len o jednu jedinú rastlinu tohto typu. Existuje viac ako 70 druhov, ale u nás sú bežné len tri. Najhojnejšie je imelo biele rastúce na tvrdých listnáčoch. Ak vidíte imelo na ihličnanoch, jedná sa obvykle o imelo borovicové, alebo o imelo smrekové.

Imelo ako symbol Vianoc patrí do každej domácnosti

Práve pre Vianocami sa imelo hojne zbiera a predáva na trhoch. Stalo sa totiž symbolom Vianoc. Zavesené vo zväzku nad dvermi či na strope má do domu prinášať šťastie a bohatstvo. Z cudziny, predovšetkým z USA a Veľkej Británie, sa k nám šíri aj ďalší zvyk. Ak sa s partnerom pobozkáte pod imelom, vydrží vám láska a vzťah naveky. To už sme u toho, že je to akási „srdečná rastlina“. Veď láska je od srdca. A máte pravdu. Imelo je naozaj rastlinou, ktorá má pozitívny vplyv na naše srdce a taktiež na celý cievny systém.

Bylina od srdca aj na srdce

Ľudia sa často boja, že je imelo jedovaté. Ako mnoho liečivých bylín, ani imelo nejedzte bez správneho dávkovania. Ideálne je kúpiť si ho ako výživový doplnok. Výborným je český produkt IMELO–HLOH plus horčíkVyrába ho Naturvita a na Slovensko ho distribuuje Happy Trade. Predajcom je e-shop Pilulka.sk. Určite ste si všimli, že imelo nie v tomto doplnku stravy osamotené. Partnerom mu je ďalšia pre srdce užitočná rastlina – hloh. A k nemu sa pridáva horčík – ideálny pomocník proti únave vyčerpaniu.

Viete, že choroby srdca sú najčastejšou príčinou úmrtia u nás? Takže podporiť správnu funkciu srdca sa určite vyplatí. Myslite na svojich blízky a venujte im zo srdca niečo pre ich srdce: doplnok stravy IMELO–HLOH plus horčík postavený na prírodných ingredienciách.

 

You may also like