Čím je pre naše telo dôležitý chróm?

by spravca

Zima je v plnom prúde, zo všetkých strán počúvame o tom, ako dôležité sú vitamíny a doplnky stravy, aby sme boli zdraví. Medzi dôležité prvky však nepatria len známe vitamíny, ale aj chróm!

Ľudské telo je komplexný organizmus, ktorý pre správne fungovanie potrebuje všetky dôležité vitamíny, minerály a nespočetné množstvo ďalších látok. Práve slovo nespočetné definuje to, prečo máme s dopĺňaním potrebných látok také problémy. Bežný človek jednoducho nedokáže prijímať všetky potrebné látky z bežnej stravy. Pri dnešnom rýchlom tempe života sme vôbec radi, že stihneme niečo zjesť, nieto aby sme ešte skúmali, koľko jednotlivých prvkov dané jedlo obsahuje. Našťastie sú tu záchrancovia v podobe doplnkov stravy a vitamínov. Mnohí ľudia ich kritizujú, práve doplnky stravy sú však najjednoduchším a pre moderného človeka často jediným spôsobom, ako vitamíny a minerály do tela doplniť. Všetci sme už v živote asi jedli tabletky s vitamínom C, prípadne ďalšími najznámejšími vitamínmi a minerálmi. Netreba však zabúdať na to, že existujú aj ďalšie, o niečo menej známe prvky, ktoré sú rovnako, ak nie aj viac, dôležité. Napríklad, chróm.

Regulácia hladiny glukózy a ďalšie funkcie

Chróm má v našom tele oveľa viac funkcií, ako by ste možno čakali. Napríklad, reguluje hladinu glukózy v krvi. Nedostatok chrómu v krvi má podobné prejavy ako nedostatok inzulínu. Doplnkov stravy, ktoré obsahujú chróm, na trhu veľa nenájdete, oplatí sa vyskúšať prípravok Chrom Combi. Ten okrem chrómu obsahuje aj zinok, ktorý taktiež vplýva na reguláciu glukózy v tele a vitamín B6, ktorý okrem iného uľahčuje vstrebávanie týchto prvkov. Prípravok Chrom Combi tak ako celok podporuje činnosť imunitného systému, tvorbu DNA, delenie buniek, pozitívne ovplyvňuje plodnosť a reprodukciu. Okrem obyčajných vitamínov sa do vitamínového jedálnička určite oplatí zaradiť aj Chrom Combi, ktorý zoženiete v e-shope Greenlike.sk. Tak nečakajte a vyskúšajte ho aj vy!

 

You may also like