Zamerané na kolesá štvorkolky

Zamerané na kolesá štvorkolky

by spravca

Na štvorkolkách nájdete veľa zaujímavých detailov, ale najviac upútajú kolesá. Pneumatiky majú hlboké drážky, aby dodali vozidlu dostatočnú trakciu. V prednej časti štvorkolky sú kolesá menšie a v zadnej väčšie. Nejde o rozdiel vo veľkosti, ale v šírke kolies. Tento rozdiel má svoje opodstatnenie počas športovej jazdy.

Kolesá na štvorkolke toho musia veľa vydržať

Je jedno, či jazdíte na športovej štvorkolke, alebo na farme využívate úžitkové štvorkolky. V oboch prípadoch dostávajú kolesá poriadne zabrať. Počas športovej jazdy skúšate triky, ktoré by iné vozidlá nedokázali. Skvelý pocit pri zvládnutí vysokého skoku je zážitkom. Športové štvorkolky can am dokážu hocičo. Dokonca aj driftovanie v piesku a prejazdy cez bahno. Pracovná štvorkolka toľko neskáče a nedriftuje, no musí dokázať uviesť ťažký náklad alebo vyťahovať stovky kilogramov. V týchto prípadoch sú dôležité spoľahlivé kolesá.

Rozdielna šírky kolies športovej štvorkolky

Užšie predné kolesá

Predné kolesá štvorkolky sú len o málo užšie od zadných. Napriek malému rozdielu ide o veľký rozdiel v riadení. Vďaka menším predným kolesám sa štvorkolka toľko netrie po teréne. Lepšie sa vám manévrujte, zatáča a zrýchľuje. Ak narazíte na veľkú prekážku, potrebujte, aby štvorkolka rýchlo reagovala. Prudké zabrzdenie by mohlo skončiť prevrátením, ale menšie predné kolesá dokážu nehode zabrániť. Užšie kolesá sa dobre točia a nebránia pri ostrom vyberaní zákrut.

Širšie zadné kolesá

Opodstatnenie majú aj širšie kolesá v zadnej časti štvorkolky. Zadné kolesá sa starajú o stabilitu a o to, aby ste sa udržali so strojom na rôznych povrchoch. Dotyková plocha kolies je rozšírená, takže sa dokáže prispôsobiť rozmanitému terénu.

Uvedené situácie dokážu kolesá zvládnuť jedine vtedy, keď kúpite kvalitné pneumatiky. Vždy sa riaďte rozmermi v návode k vozidlu. U všetkých vozidiel je nutné preverovať stav pneumatík a občas premerať tlak v pneumatikách. K štvorkolkám je možné kúpiť aj štýlové disky, ktoré vzhľad stroja vylepšia. Vzhľad i výkon štvorkolky sa dá prispôsobiť vašim potrebám. Počas výberu štvorkolky si nakonfigurujte detaily na https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

 

 

 

You may also like