Máme pre vás 5 tipov pre minimalistické bývanie

Máme pre vás 5 tipov pre minimalistické bývanie

by spravca

V poslednom období sa slovo minimalizmus skloňuje v rôznych podobách. V súvislosti so zariaďovaním interiéru by sa dalo povedať, že minimalistický štýl je akousi odpoveďou na megalomansky prepchaté izby, plné zbytočností, z ktorých je potrebné utierať neustále prach.

Minimalizmus v bývaní mnohí označujú za cestu k organizovanému životu. Je sympatický všetkým, ktorí chcú vo svojom živote len to nevyhnutné a v túžbe po voľnosti si nechcú zahlcovať život nepotrebnými vecami. Prinášame vám 5 tipov pre minimalistické bývanie.

Povýšte kvalitu nad kvantitou

Zariadiť si priestor s “málom” býva často zložitejšie, ako si kúpiť hocičo, čo sa nám v obchode na prvý pohľad zapáči. Ak sa preto rozhodnete zariadiť svoj interiér v minimalistickom štýle, z pohľadu rozhodovania to môže byť pre vás veľmi náročnou úlohou.

Aby bol výsledný dojem skutočne bezchybný, pred tým, než si niečo kúpite, snažte sa to poriadne premyslieť. Každý kúsok nábytku si starostlivo vizualizujte a špeciálnu pozornosť venujte kvalite. Nielen kvalitné, ale aj dizajnové kúsky nábytku nájdete na stránkach Estilofina.

Zariaďte sa minimálne  

Aby váš domov dýchal minimalistickým štýlom, počítajte s minimom nábytku a uberte aj na farbách.

Keramický konferenčný stolík Sloane - Estilofina

Keramický konferenčný stolík Sloane – Estilofina

Kombináciou bieleho konferenčného stolíka a praktickej rozkladacej sedačky v jednej farbe, dodáte vašej obývačke punc kompatibility a budete mať pocit, že vás v nej nič zbytočne neruší.

V spálni tiež vynikne biela komoda, ktorá popri kvalitnej posteli a jednoduchých nočných stolíkoch vytvorí dokonalé miesto pre relax. Nič viac ani nie je potrebné.

Biela komoda Maire - Estilofina

Biela komoda Maire – Estilofina

Nezahlcujte povrchy 

Zbaviť sa nepotrebných vecí môže byť pre niekoho veľmi ťažkou úlohou. V tomto štýle je to priam alfou a omegou. Povrchy musia byť čisté, aby pôsobili uhladene a prehľadne. Zbavte sa preto nepotrebných detailov, papierov či spomienkových predmetov, ktoré sa roky povaľujú po izbe.

Zvoľte pekné, ale aj praktické dekorácie

Ani minimalisti zo svojho zoznamu dekorácie úplne nevyškrtnú. Musia ale spĺňať nielen kritérium estetickosti, ale tiež účelnej praktickosti. Biely konferenčný stolík môžete skrášliť napríklad miskou na ovocie či na stenu zavesiť obraz, ktorý ste prípadne vytvorili vy. Nikdy nič nepokazíte, ak sa budete riadiť heslom: “menej je vždy viac”

Uprednostnite jednoduché farby 

Minimalizmus sa vyznačuje čistými a klasickými farbami. Najčastejšia je v tomto štýle biela, no nemusíte sa báť oživiť priestor aj sýtejšími farbami. Teplejšie a útulnejšie vyžarovanie miestnosti dosiahnete zemitými a prírodnými odtieňmi. Nahliadnite do ponuky Estilofina a zariaďte si svoj domov minimalisticky, no zároveň štýlovo.

You may also like