Ako zariadiť predsieň prakticky a zároveň aj útulne?

Ako zariadiť predsieň prakticky a zároveň aj útulne?

by spravca

Predsieni sa nie vždy dostáva toľko pozornosti, koľko by si zaslúžila. Aj keď je to predovšetkým praktická časť bývania, zároveň ide o prvú miestnosť, ktorú vidíte po otvorení vchodových dverí. Príjemný prvý dojem by preto mala robiť nielen na vašich hostí, ale aj na vás.

Poradíme vám, ako na to.

Pocíťte teplo domova už v predsieni

Ako sme si povedali v úvode, predsieň by vás mala vítať a navodiť príjemný pocit hneď pri vstupe. Ak nemáte po ruke iné možnosti, skúste to docieliť s farbami a nástennými doplnkami. Na útulnosti predsieni pridajú najmä teplé farby ako béžová, hnedá či tehlová. Nemusí však ísť iba o farbu stien a nábytku, pretože veľa dokáže aj vkusný obraz.

Napríklad prírodné motívy sú vždy vítané a svojim spôsobom aj upokojujúce. V moderne zariadenej domácnosti vyniknú skôr abstraktné obrazy či pop art maľby.

Štýlovú predsieň môžete mať zariadenú veľmi jednoducho, stačí pridať vhodné obrazy na plátne, ktorémiestnosti dodajú na útulnosti a máte hotovo.

Príjemným spestrením môžu byť aj obrazy v štýle feng shui alebo obrazy s motívom lásky, ktoré sú ako stvorené do prvého spoločného bytu zamilovaného páru. Obrazy na plátne majú sýte farby, ktoré sú ekologické a kvalitné a neuvoľňujú škodlivé látky.

Praktická zostava nábytku do predsiene

Asi najjednoduchší spôsob ako zariadiť predsieň je vhodná zostava nábytku. Zvyčajne obsahuje vešiak, botník a skrinku, ktorá poslúži aj ako lavička. Keďže spolu všetko krásne ladí, nemusíte sa trápiť s výberom samostatných kusov nábytku.

Lavica kombinovaná s botníkom je základ a šetrí miesto. Vybrať si  môžete model s otvorenými poličkami alebo so zatvorenými skrinkami, ktoré pôsobia kompaktnejšie. Riešením je aj lavica s úložným priestorom pod sedadlom, do ktorého môžete ukladať napríklad sezónne doplnky ako čiapky, šály či rukavice. Aj keď sa čoraz viac objavujú tzv. walk in šatníky, v predsieni je niekedy lepšie schovať veci za pevné a štýlové posuvné dvere.

Takto zariadená predsieň bude vašou najlepšou vizitkou.

 

Zdroj obrázka: Pixel-Shot / Shutterstock.com

You may also like