Prečo sú dnešné deti iné?

by spravca

shutterstock_289525484V dobe počítačov, videohier a tabletov nemôžeme očakávať od dnešných detí, že budú také isté ako deti v 90. rokoch. Doba sa za niekoľko rokov výrazne zmenila a nemôžme zaručiť, či sa ešte nezmení. Prečo sú ale dnešné deti iné?

 

Nemajú žiaden rešpekt

 

Dnešné deti nemajú pred ničím rešpekt. Ani v škole a ani doma neposlúchajú. Problém je v tom, že v súčasnej uponáhľanej dobe sa rodičia nestíhajú venovať svojim ratolestiam a nechávajú svoje deti vychovávať médiami. Vplyv médií a technológií je taký silný, že si to možno ani neuvedomujeme. Alebo nestíhame uvedomovať? Kedysi sa deti naháňali po záhrade, mali v ruke hračkársku zbraň a hrali sa na strieľačky. Dnes? Dnes ležia hračkárske zbrane v policiach a namiesto toho v ruke držia tablet alebo ťukajú do klávesnice.

 

Naučme súčasné deti rešpektovať rodičov a učiteľov. Práve toto je základ, na ktorom môžeme zo súčasných detí spraviť dobrých ľudí.

 

Zlá komunikácia

 

Skúste sa poprechádzať po ulici a započúvajte sa do rozhovorov mladých ľudí. Samozrejme, neočakávajte, že by sa mladí ľudia mali baviť o ekonomických problémoch. Komunikácia medzi mladými nemá hlavu ani pätu. Hlavným problémom mladých dievčat je rozoberanie toho, čo ktorá kamarátka mala na sebe oblečené. Prinajhoršom nájdete v uliciach mladých ľudí so slúchadlami, ktorých okolitý svet vôbec nezaujíma. Vyhľadávajú komunikáciu jedine prostredníctvom sociálnych sietí alebo cez mobily. Spomeňte si na to, ako to bolo kedysi. Bolo treba sociálne siete a mobily? Nebolo. V súčasnosti prevláda medzi dnešnými deťmi závisť. Najradšej by mierili laserom na všetkých okolo seba. Toto ale k ničomu nevedie.

 

Skúste svoje deti naučiť menej využívať sociálne siete a viac komunikovať medzi sebou. Uvidíte, že sa to dá.

 

Viac šikany

 

Rok čo rok pribúda počet šikanovaných detí. Takmer každé druhé dieťa musí navštevovať psychológa, čo kedysi bolo skôr výnimkou ako pravidlom. Množstvo detí trpí dyslexiou, dysgrafiou a množstvom iných porúch. Čo to spôsobuje? Ako tomu zabrániť? Nepriestrelná vesta vášmu dieťaťu nepomôže. Správnou výchovou vaše dieťa ochránite pred šikanovaním. Podporte ho a zvýšte mu sebavedomie. Šikana tým pádom nebude mať žiadnu šancu zasiahnuť vaše dieťa.

You may also like