Prekonajte strach zo zoznamovania

by spravca

Posledné roky ste strávili s jedným mužom. Neflirtovali ste, venovali ste sa naplno vášmu vzťahu, rodine, práci … Lenže zrazu nastal rozchod a vy ste v koncoch. Ako sa zoznámiť s niekým novým a prekonať strach z niečoho nového?

Je úplne prirodzené, že ak ste prežili väčšinu vášho života s jedným mužom, neviete sa vo svete „single“ ľudí pohybovať. Nebojte sa, existuje jeden základný trik, ktorý vám pomôže vaše pochybnosti a strach z neúspechu prekonať! Dobrou správou je, že flirtovanie a umenie zoznámiť sa je podobné ako napríklad jazda na bicykli. Proste to nezabudnete. Je potreba si však spomenúť, aké fajn bolo krásne sa obliecť, nalíčiť sa a vyraziť do spoločnosti. Aké fajn bolo užívať si pohľady mužov, ktorí vás obletovali. Je to naozaj len otázka zvyku. Doteraz ste boli zvyknutá len na manžela, rodinnú pohodu, na spoločné večere, kino … Teraz to bude však o niečo iné, no chce to len odvahu.

Pomôžu vám priatelia alebo terapeut

Potrebujete v prvom rade dostatok sebavedomia. Musíte len nájsť lásku a úctu k samej sebe. Verte, že skôr či neskôr si vás ten pravý nájde, hlavne buďte trpezlivá. V partnerstve totiž žijeme život oboch, ako single žena musíte nájsť len samú seba a tento pocit si koniec koncov treba aj užiť. Nehľadajte priamo partnera, ale užívajte si vašu slobodu a nechajte všetko voľne plynúť. Vyrazte si s priateľmi do reštaurácie, na koncert či na diskotéku a uvidíte, že skôr či neskôr niekoho zaujímavého stretnete. Pokiaľ sa tak nestane alebo budete mať problém začať žiť takýmto spôsobom života, nebojte sa vyhľadať terapeuta. Čím dlhšie budete uväznená vo väzení nízkeho sebavedomia, tým viac sa bude priepasť medzi vami a okolitým svetom prehlbovať. A to nedovoľte!

Foto: © Voyagerix/ Dollar Photo Club

 

You may also like

Leave a Comment