Nábytok z masívu a jeho prednosti

by spravca

Interiérový dizajn podlieha trendom ako všetky oblasti módy a dizajnu. Ak túžite po nábytku, ktorý odolá času i zmenám vkusu, jasnú voľbu predstavuje masív.

Prečo voliť masívny nábytok

Medzi najobľúbenejšie druhy dreva patrí najmä to bukové a dubové. Zvlášť zaujímavo potom v každom interiéri pôsobí dekor divoký dub. Ten vnesie do bytu útulný a prirodzený dojem. Estetika je však len jedným z celého radu dôvodov, prečo si masívny nábytok zadovážiť.

Lamino sa nikdy nemôže vyrovnať masívu svojou vôňou. S prírodným drevom si navyše vždy môžete byť istí jeho zdravotnou nezávadnosťou. Nespôsobuje alergie a neuvoľňujú sa z neho škodliviny, ako tomu môže byť u lacnejších drevotriesok, kde sa používajú spojivá. Nábytok preto môže byť aj v miestnosti, kde sa pohybujú citlivé osoby s alergiou alebo malé deti.

Každý kus si pri výrobe prechádza povrchovou úpravou kvôli zvýšeniu odolnosti a predĺženiu jeho životnosti, všetky použité látky sú však rovnako čisto prírodného charakteru. Dnes už u väčšiny produktov prevláda tá, na báze voskových olejov.

Masívne drevo nájde uplatnenie v každej časti bytu – v spálňach i obývacích izbách. Sem sa ideálne hodí hlavne komoda divoký dub, ktorá vyniká svojou robustnosťou. Poskytne dostatok úložného priestoru pre všetky nevyhnutnosti.

Ako zladiť všetky súčasti

Pri zostavovaní jednotlivých nábytkových komponentov a ich včlenenie do interiéru by sme mali dodržiavať jedno základné pravidlo. A to síce, že menej znamená viac. Ak si vyberieme konkrétny dekor, snažíme sa v rovnakom duchu zariadiť celé zariadenie. Inak by mohol výsledný dojem pôsobiť chaoticky a neusporiadane.

Ak si zvolíme ako dominantný prvok napríklad prevedenie obývacia stena masív dub, dbáme na to, aby k obývacej stene ladila komoda či konferenčný stolík. Drevo si rozumie s mnohými ďalšími materiálmi, kúpa masívneho nábytku vás teda nebude žiadnym spôsobom limitovať z hľadiska toho, čo sa k nemu hodí a čo nie. Uplatnenie nájde v moderne jednoduchom interiéri aj v bývaní ladenom v retro štýle.

You may also like