Prioritou majiteľa skladu by mala byť bezpečnosť zamestnancov

by spravca

shutterstock_252245797

Každý majiteľ skladu by mal okrem kvalitného zariadenia zabezpečiť pre svoj sklad aj bezpečnosť zamestnancov. Na čo by mal majiteľ skladu myslieť ešte skôr, ako sklad pustí do prevádzky?

 

Veľký počet vysokozdvižných vozíkov

 

Dajte si záležať na výbere vysokozdvižných vozíkov. Vysokozdvižné vozíky prenášajú nadrozmerný náklad. Nemôžete si dovoliť kúpiť nekvalitné vysokozdvižné vozíky, ktoré by mohli vašim zamestnancom spôsobiť ujmu na zdraví. Snažte sa vyberať len overených predajcov, ktorí vám okrem kvalitných vysokozdvižných vozíkov ponúknu výraznú zľavu a pomôžu vám ušetriť počiatočné náklady. Skúste premýšľať ekonomicky. Radšej si priplaťte o pár eur viac ako si nakúpte tucet nekvalitných vysokozdvižných vozíkov, ktoré môžu ohroziť zdravie vašich zamestnancov.

 

Okrem vozíkov nezabudnite aj na výsuvné vidlice

 

Na uľahčenie manipulácie s ťažkým materiálom slúžia výsuvné vidlice. Toto prídavné zariadenie môžete využiť všade, kde je potrebné predĺžiť dĺžku vidlíc. Výsuvné vidlice vám v mnohom uľahčia prácu a najmä nezabrzdia chod vášho skladu. Vďaka nim pôjde práca vašim zamestnancom od ruky a za deň stihnú podstatne viac práce ako bez prítomnosti výsuvných vidlíc.

 

Otočné kolieska do zásoby

 

Časom sa otočné kolieska na vysokozdvižných vozíkoch opotrebujú. Buďte dôkladní a majte vždy po ruke otočné kolieska. Opotrebované kolieska na vysokozdvižných vozíkoch spomalia chod vášho skladu a môžu ohroziť zdravie vašich zamestnancov. Kvôli tomu sa snažte neodkladať výmenu otočných alebo pevných koliesok na vysokozdvižnom vozíku. Neskorá výmena koliesok by vás mohla výjsť poriadne draho. Spôsobili by ste si nemalé problémy.

 

Prioritou majiteľa skladu by mala byť bezpečnosť zamestnancov. Myslite na to.

You may also like