Vyberáte závesy? Takto vám to pôjde ľahšie

by spravca

Závesy nie sú len prežitok z dôb dávno minulých. Keď siahnete po tých správnych, interiér svojho domova priam rozžiarite. Samozrejme, musíte vedieť aj to, kam zavesiť luxusné závesy a kam tie so zvieratkami.

Výber farby je dôležitý

Ak majú závesy slúžiť na zatemnenie miestnosti, na ich farbe príliš nezáleží. Ak ich ale chcete vystavovať na obdiv a majú spĺňať najmä estetickú funkciu, výber správnej farby nepodceňte. Farebné odtiene závesov by mali korešpondovať s odtieňmi ostatných doplnkov v miestnosti, tak vytvoríte harmonický priestor. Ak ale nemáte strach z farieb, vyberajte zo závesov v nápaditých odtieňoch, ktoré upútajú pozornosť každého. Príliš nápadné vzory budú v miestnosti dominovať, preto ich voľte k nábytku a stenám v jednoduchých farebných kombináciách. Štýlovo tiež pôsobia bodkované alebo pásikované závesy.

Správna dĺžka

Pri výbere závesov nezabudnite myslieť na ich dĺžku. Závesy by mali byť padavé a dlhé. Presná dĺžka závisí predovšetkým od vášho vkusu a tiež od toho, ako s nimi plánujete manipulovať. Závesy v obývačke môžu dokonca aj ležať na zemi, čím vytvoríte zaujímavú atmosféru. Závesy do detskej izby či spálne by sa však radšej nemali dotýkať zeme. Pravdepodobne s nimi totiž budete manipulovať častejšie.

Luxusné závesy do obývačky, tie s postavičkami do detskej izby

Ešte pred samotnou kúpou závesov si premyslite ich funkciu. Ak chcete, aby dobre tienili, zvoľte závesy z hrubšej látky. Tie sa hodia predovšetkým do izieb, kde oddychujete a spíte. Do obývacej izby môžete zvoliť luxusné závesy, ktoré pôsobia reprezentatívne. Detská izba priam vyžaduje, najmä ak sú deti mladšie, závesy s obľúbenými postavičkami či zvieratkami. Možnosťou sú aj pestrofarebné závesy, ktoré do detskej izby prinesú príjemný nádych.

 

Foto: Bigstockphoto

 

You may also like