Ako na rýchlu a bezpečnú prepravu bicyklov či batožiny?

by spravca

Mnohí z nás sa rok čo rok zamýšľajú nad tým, ako bezpečne a pomerne jednoducho prepraviť bicykle z bodu A do bodu B. Či už ste sa rozhodli navštíviť susedné mesto alebo plánujete na budúci rok dovolenku v zahraničí, bicykle sú ideálnym dopravným prostriedkom, ktoré sú zárukou rýchlej a zároveň zábavnej prepravy, ktorá rozhodne stojí za to. Ak však cestujete autom, veľakrát je problém zmestiť čo i len jeden bicykel do kufra, a práve v tomto prípade máme pre vás ideálne a praktické riešenie v podobe nosiča na bicykle.

Strešný nosič – kedy je tou správnou voľbou?

Skúste si predstaviť, že okrem batožiny potrebujete do auta naložiť bicykle, korčule či snowboardy. Zrejme nemožné, však? Vo vnútri auta by totiž zabrali celé miesto, no na čo možno mnohí zabúdajú je fakt, že také bicykle treba naozaj dobre upevniť, v opačnom prípade hrozí posádke poranenie či iné vážne zranenia, a to už pri intenzívnejšom brzdení. Výhodou je, že strešný box je možné využiť na prepravu batožiny, lyží, potravín či iných vecí, ktoré majú zhruba váhu okolo 70 kg.  Montáž strešného boxu je rýchla, a to za pomoci upevňovacích pások. Väčšina z nich nepotrebuje k svojej inštalácii ani náradie, čo je jedna z najväčších predností. K preprave bicyklov je ideálnou voľbou nosič na bicykle Thule 926, ktorý umožňuje bezpečnú prepravu bicyklov. Pýtate sa, aké prednosti poskytuje?

Nosič na bicykle na ťažné zariadenie – aké sú výhody?

Z hľadiska bezpečnosti je najideálnejšie, ak bicykle prepravujete mimo vozidla, čiže na ťažnom zariadení. Výhodou je, že v súčasnosti nájdeme na trhu množstvo kvalitných nosičov na bicykle ako trebárs Thule Velospace XT, ktoré sa vyznačuje bezpečným a komfortným prevozom bicyklov. Je zárukou mimoriadne rýchlej a jednoduchej montáže na ťažné zariadenie, pričom umožňuje prepraviť až štyri bicykle naraz. Sekundová montáž, mimoriadna tuhosť a stabilita zaručuje spokojnosť aj pre tých najnáročnejších zákazníkov.

Ak aj vy hľadáte strešné boxy, nosiče bicyklov Yakima či cyklovozíky na prepravu vašich ratolestí, neváhajte a poraďte sa so skúseným odborníkom, ktorý má v tomto smere bohaté praktické i teoretické skúsenosti.

You may also like