Poznáte výhody a vlastnosti plastových prepraviek?

by spravca

Je všeobecne známe, že plastové prepravky sú najvýhodnejším spôsobom prepravy a skladovania tovarov. Viete však, z čoho ich pozitívne vlastnosti pramenia?

Ak vyberáte nové prepravky na skladovanie a transport tovarov vo firme, prakticky nemáte inú možnosť ako kúpu plastovej prepravky. Plast sa ukázal ako ideálny materiál na výrobu prepraviek najmä vďaka svojej vysokej odolnosti, nosnosti a nízkej cene. Práve nízka cena však môže byť problémom. Plastové prepravky sú lacné, no modely, ktoré sa nachádzajú na samom dne cenového spektra, zväčša nedosahujú kvalitatívne vlastnosti o niečo drahších plastových prepraviek. Predtým, ako sa pozrieme na základné výhodné vlastnosti plastových prepraviek, je tak dôležité poznamenať, že pri výbere prepravky je dôležité dbať najmä na kvalitu. Ak sa na trhu s plastovými prepravkami dobre neorientujete, možno budete mať problém nájsť firmu, ktorej plastové prepravky budú spĺňať náročné kritériá. Avšak, žiadny strach! Máme pre vás tip!

Poveternostné vplyvy nie sú žiaden problém!

Zo samotnej skutočnosti, že plast je čisto umelo vytvoreným materiálom, pramení zásadná výhoda plastových prepraviek – sú odolné voči poveternostným vplyvom. Plast nehrdzavie, neplesnivie, nehnije a neprepúšťa vodu. Plastové prepravky tak vydržia spoľahlivo slúžiť aj v náročných poveternostných podmienkach, a to dlhodobo. Výhodou je aj jednoduchá údržba a čistenie plastových prepraviek. V mnohých odvetviach oceníte aj hygienickosť plastu.

Nezanedbateľnou výhodou je nízka hmotnosť prepraviek, no zároveň vysoká nosnosť. Plastové prepravky dobre odolávajú mechanickému poškodeniu, spoľahlivo tak ochránia produkty, ktoré sú v nich prepravované. To však zďaleka nie je všetko. Kvalitné plastové prepravky sa dajú naviac skladať, stohovať a ukladať na seba, vďaka čomu šetria priestor pri preprave. Dobre sa s nimi manipuluje, šetria tak čas v skladoch a pri nakladaní na dopravné prostriedky. Firmou, ktorá vyrába kvalitné plastové prepravky, je Schoeller Allibert. Pozrite si jej ponuku plastových prepraviek a presvedčte sa na vlastné oči!

You may also like