Správna likvidácia nábytku má svoj postup – ako na to?

by spravca

Nábytok nie je bežný komunálny odpad, ktorý patrí do smetiakov. Nepotrebný nábytok nie je správne ani spáliť niekde na dvore. A už vôbec nie vyhodiť vonku.

Správna likvidácia nábytku z bytov, domov, pivníc, kancelárií znamená odniesť nábytok na príslušné miesto. To je buď lokálny veľkoobjemný kontajner, zberný dvor alebo skládka odpadu. Tam bude nábytok ďalej spracovaný, alebo zlikvidovaný.

Ako postupovať pri likvidácii nábytku?

Likvidácia nábytku by nemala ostávať na koniec, ale naopak, začnite s tým ešte pred sťahovaním alebo rekonštrukciou. V preriedenými byte či kancelárii sa sťahuje a rekonštruuje lepšie. Nič tak pri práci zbytočne nezavadzia.

Začnite inventúrou, kde si prejdete všetky vaše veci, aby ste na nič nezabudli. Rozhodnite sa, čo si necháte, čo nahradíte a čo už nepotrebujete. Inventúru spravte dôsledne a nespoliehajte sa na to, že sa niečo ešte zíde. Buď si to necháte, alebo sa toho zbavíte.

Na konci by ste mali mať prehľad vecí a nábytku, ktorého sa chcete zbaviť. Nastáva čas na realizáciu. Keď je to možné, nábytok zložte, aby sa s ním lepšie manipulovalo. Následne si premyslite, ako ho prepravíte na miesto určenia. Ideálne na jednu otočku.

Od tejto starosti sa však môžete odbremeniť, ak starý nábytok ponúknete niekomu zadarmo, teda za odvoz. Alebo ho skúsite predať. Keď sa vám to nepodarí, likvidácia nábytku z domu ostáva vašou starosťou.

Počítajte, že vám to zaberie čas a nebude to zadarmo. Minimálne kvôli zapožičaniu dostatočne veľkého vozidla a pohonným hmotám. Určitý poplatok zaplatíte aj priamo na skládke. Cena záleží od rozmerov a váhy nepotrebného nábytku.

Je tiež pravdepodobné, že budete potrebovať pomoc s naložením a vyložením vozidla.

So sťahovacou firmou si ušetríte námahu a čas

Sťahovanie či rekonštrukcia so sebou prináša už tak dosť starostí. Nemusíte si na plecia pridávať ďalšiu. Sťahovacia firma ponúka komplexné služby a je len na vás, ktoré budete chcieť využiť.

Môžete sa na nich obrátiť aj keď je vaša potreba len likvidácia starého nábytku. V každom prípade za vás nábytok zložia, odnesú do vozidla a prepravia na miesto určenia, kde ho vyložia. O nič sa teda nemusíte starať a ako sa hovorí, zbytočne si špiniť ruky.

Obráťte na sťahovaciu firmu ako www.stahovanie-golem.sk a aj keď neušetríte pár korún, ušetríte svoj čas a energiu, ktorú môžete využiť na iné, dôležitejšie veci.

 

You may also like