Kúpa a predaj s.r.o.: Ako môžu prebehnúť?

by spravca

Kúpa aj predaj firmy môžu mať viacero podôb. Najčastejšie síce prebieha medzi starým a novým majiteľom s.r.o-čky, avšak sú aj iné spôsoby, ako možno nadobudnúť, prípadne odpredať spoločnosť. Aké?

Kúpa a predaj s.r.o. ina

Možno si aj vy hovoríte: „Kúpim s.r.o. platcu dph, musím sa preto skontaktovať s jej majiteľom…“ To však možno ani nebude potrebné. Nie vždy totiž jej kúpa či predaj prebieha priamo medzi starým a novým majiteľom, často býva aj sprostredkovaná, a to prostredníctvom sprostredkovateľa.

Funguje to nasledovne: Niekto si zmyslí: „Predám s.r.o., ale nechcem sa s tým zaťažovať.“ Nie je nič jednoduchšie, stačí osloviť sprostredkovateľa, ktorý sa danými záležitosťami zaoberá a on sa ochotne a bez problémov postará o všetky právne náležitosti predaja i kúpy firmy, ako aj preberie na seba riziko spojené so záväzkami danej spoločnosti. Kupujúci sa tak nemusí obávať nijakých zamlčaných záväzkov predávanej s.r.o. a predávajúci je tiež spokojný.

Obľúbené ready made spoločnosti

Najviac preferovaný spôsob je predaj ready made spoločností. Sú to také spoločnosti, ktoré sú riadne zapísané v Obchodnom registri a nemajú žiadnu obchodnú minulosť, no zároveň sú pripravené prakticky ku okamžitému podnikaniu.

Preto si nejeden z nádejných podnikateľov povie: „Kúpim ja radšej ready made s.r.o. a som bez obáv.“ Veru, veru, obavy minimálne, výhody maximálne.

Ktoré sú tie najväčšie prednosti už existujúcich ready made spoločností?

  • firma bez záväzkov ani pohľadávok
  • bez obchodnej histórie
  • splatené základné imanie
  • pridelené IČO a DIČ
  • bez zamestnancov
  • pripravené k okamžitému predaju a podnikaniu

You may also like