Nie je okno ako okno

by spravca

Vymenil váš sused alebo kolega okná a rozpráva vám o nich len samé pozitívne veci? V prípade, že s tými vašimi nie ste spokojný a túžite po oknách ako má on, neváhajte ich vymeniť. Ešte predtým, ako tak urobíte zvážte všetky možnosti a prevedenia okien aké vám trh ponúka. Je veľmi pravdepodobné, že ich už nikdy meniť nebudete a preto by mali spĺňať požadovanú kvalitu a kritériá. Keďže nie je okno ako okno, zamerať by ste sa mali nielen na veci ako je veľkosť, materiál a prevedenie, ale aj na výrobcu, od ktorého okná zakúpite.

Aký materiál je najlepší?

Ak hľadáte kvalitu a spoľahlivosť počas celého života, vyberte si hliníkové okná a dvere, ktoré vás nesklamú. Ide síce o drahšiu investíciu, no za ňou sa skrýva obrovská spokojnosť. Hliník je známy svojou odolnosťou a pevnosťou a preto sa nedokáže len tak ľahko poškodiť a ani zničiť. Práve to je dôvod, prečo sa tento materiál pomaly ale isto stáva voľbou číslo jeden u mnohých slovenských zákazníkov. Vyrábané sú za použitia najmodernejších metód a z najlepších dostupných materiálov. To isté platí aj pre hliníkové dvere, ktoré by mali byť v rovnakom dizajne ako okná. Veľmi dôležitým faktorom pri výbere je aj izolácia, ktorá dokáže ovplyvniť kvalitu a funkcie. V starších oknách nájdeme dvojsklo, no tie novšie sú väčšinou vyplnené tromi sklami. Tie lepšie izolujú a teda neprepustia von toľko tepla ako dve sklá. Lepšia izolácia sa odrazí aj na vašom účte za kúrenie a rodinnom rozpočte. Ak chcete menej kúriť a ušetriť, trojsklo je pre vás to pravé. Nezabúdajte ani na zvukovú izoláciu, ktorá je pre niektoré budovy nevyhnutná. Ak bývate pri hlučnej ceste, v centre mesta alebo pri neprispôsobivých susedoch, zvuková izolácia bude pre vás viac než potrebná. Vďaka nej sa k vám nedostane nechcený zvuk a doma budete môcť oddychovať a relaxovať tak, ako ste si to vždy predstavovali.

Dôležitá je aj bezpečnosť a cena

Dvere a okná by mali spĺňať aj určité požiadavky čo sa bezpečnosti týka. Možnosti sú rozdelené do niekoľkých bezpečnostných tried, z ktorých si každý vyberie to, čo potrebuje. Vo všeobecnosti platí, že čím vyššia trieda a bezpečnosť, tým sú aj okná a dvere kvalitnejšie. Ak však bývate na vyššom pochodí v bytovom dome, tento parameter pre vás nebude tak dôležitý. Nepotrebujete totiž, aby boli okná vysoko bezpečnostné, pretože sa vám cez ne aj tak nebude chcieť nikto dostať. Iná situácia je však pri bývaní v rodinnom dome, kde sa môže zlodej objaviť naozaj hocikedy. Ak sa pozrieme na kritérium hliníkové vchodové dvere cena, tak môžeme jednoznačne povedať, že ide o finančne najnáročnejšiu investíciu. Plast a drevo sú o niečo lacnejšie, no nevydržia vám toľko čo hliník. Rozhodujte sa preto nielen na základe dizajnu a ceny, ale aj kvality a životnosti.

You may also like