Opravy domu po zime. Nezabudnite na čistenie fasády

Opravy domu po zime. Nezabudnite na čistenie fasády 

by spravca

Kým my si užívame teplo a pohodlie domova, naša fasáda je počas celej zimy vystavená chladu a vlhkosti, ktorej sa snaží odolávať. V závislosti od toho, v ktorej oblasti Slovenska bývame, na našu fasádu striehnu riziká plesní, machov, lišajníkov či rias, no aj trhlín a prasklín. Ako im predísť? Veľmi jednoducho – čistením fasády.

Prečo je čistenie fasády od rias a ďalších škodcov potrebné?

Možno o čistení fasády počujete prvýkrát. Hoci na Slovensku táto služba funguje už niekoľko rokov, mnohí stále netušia, že práve čistením fasád od rias, machov či plesní dokáže nielen zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti, ale aj zabrániť jej poškodeniu.

Čo nás čaká, ak zanedbáme čistenie fasády?

Organizmy, ktoré sa na fasáde usádzajú, potrebujú k svojmu prežitiu vlhkosť. Preto je prirodzené, že po skončení zimy či počas jarných dažďov vznikajú na fasádach domov zelené, čierne či červené povlaky, ktoré sa počas rokov hromadia a menia vzhľad nášho domu či bytovky na nepoznanie.

Akoby toho nebolo málo, machy, riasy, plesne a lišajníky škodia aj nášmu zdraviu. Znečistenie fasády sa môže prejaviť napríklad respiračnými ťažkosťami, ekzémami, zápalmi očí či uší a dokonca aj nespavosťou.

Pred čistením fasády rodinného domu - Bomba fasáda

Pred čistením fasády rodinného domu – Bomba fasáda

Do tretice so sebou zanedbanie čistenia fasády od rias a ďalších parazitov a poloparazitov prináša aj riziko poškodenia fasády v podobe trhlín. Ak sa objavia, cena za opravu závratne stúpne. Lepšie dávať si ju čistiť pravidelne, než čakať, kým vznikne skutočný problém.

Ako postupovať, ak sme sa rozhodli dať si vyčistiť fasádu?

V súčasnosti poskytuje čistenie fasády od machu, rias, plesní či lišajníkov niekoľko firiem. Kým väčšina z nich sa stále spolieha na vysokotlakové čistenie fasády, ktoré ju môže poškodiť, spoločnosť Bomba Fasáda prišla na spôsob, ako sa tomu vyhnúť.

 

You may also like