Predĺžte životnosť vašich pneumatík vďaka nasledujúcim trikom!

by spravca
0 comment

Vedeli ste, že pneumatiky môžu za normálnych podmienok stratiť optimálny tlak vzduchu behom jedného mesiaca? Pravidelná kontrola pneumatík je jednou z najjednoduchších vecí, ktoré môžete urobiť, čím zabránite nielen podobným komplikáciám akými sú nedostatočná hodnota tlaku či poškodenie štruktúry pneumatík, no predovšetkým prispejete k vyššej živnosti pneumatík i vášho vozidla.

Predné pneumatiky sú opotrebované rýchlejšie – prečo?

Vedeli ste, že predné letné pneumatiky sa opotrebujú takmer dvakrát rýchlejšie ako zadné pneumatiky na vozidle s pohonom predných kolies? Nezabúdajte tiež, že nerovnomerné opotrebovanie pneumatík môže byť spôsobené mechanickými problémami! Pneumatiky by sa mali v priemere otáčať každých 5000 km a častejšie u vysoko výkonných pneumatík.

Inštalácia pneumatík

Rozmanitosť veľkostí pneumatík, dizajnov a špeciálnych aplikácií kolies v dnešnej dobe výrazne narastá, čomu sa niet prečo čudovať. Preto je potrebné, aby výmenu starých pneumatík za nové vykonávali profesionáli, ktorí majú v tomto smere bohatú prax i zručnosti. Technici sú totiž nielen vyškolení, no používajú moderné technológie, vďaka ktorým bude inštalácia pneu rýchla a bezproblémová. Životnosť pneumatík môžete teda predĺžiť aj správnou inštaláciou, ktorá bude vykonaná pod okom „odborníka“.

Nezabudnite na pravidelnú a dôkladnú kontrolu

Ak chcete, aby vám najlacnejšie pneumatiky vydržali skutočne dlho, nezabudnite na pravidelnú kontrolu dezénu (ten môže byť symetrický, asymetrický, prípadne môže ísť o smerovú pneumatiku), hĺbku dezénu, ktorá je rôzna pri zimných a letných pneu, tlak pneumatík a pochopiteľne i povrch, ktorý sa môže vplyvom vonkajšieho prostredia opotrebovať. Ak si predsa neviete dať rady s výberom, prečítajte si testy pneumatík, ktoré vám napovedia vlatsnosti o jednotlivých typoch pneumatík, no zároveň zistíte, ktoré budú vhodné pre vás na základe vašich individuálnych požiadaviek.

 

You may also like