Skontrolujte stav svojho auta ešte pred prvými mrazmi

by spravca

shutterstock_243440098

Ani sa nenazdáte a už tu máme prvé mrazy. Budete musieť navštíviť automechanika, aby vám vymenil letné pneumatiky za zimné, budete musieť skontrolovať kvapaliny v ostrekovačoch, motor, interiér atď. Je lepšie, keď použijete priamočiare pohony na zdvih už teraz ako cez zimné mesiace, keď budete mať problém obstáť na vonku päť minút.

Používajte plachtu

Ak nechcete každé ráno čakať na to, kým sa vám odmrznú okná, mali by ste používať plachty na autá. Tie vám sklá a lak ochránia nielen pred mrazom, ale aj pred nevítanými návštevníkmi ako sú mačky a kuny. Dávajte si pozor, práve v tomto období sa kuny snažia zohriať a hľadajú úkryt. Neraz si volia miesto hneď pri motore. Môže sa stať, že vám prehryzú hadičku od ostrekovačov a vy si to uvedomíte až vtedy, keď je neskoro. Vtedy vám ani dobré rýchlospojky nepomôžu.

Skontrolujte prevodovku

Pri prekontrolovaní vozidla nezabúdajte na závitovkové prevodovky. Nakoľko bez prevodovky by ste nemohli so svojim autom prejsť ani do vedľajšieho mesta, bude nutné buď si privolať mechanika priamo domov, alebo si dohodnúť stretnutie vopred, aby sa nestalo, že mechanik nebude mať čas a vaše auto tak bude stáť v garáži a vy sa budete musieť spoliehať na autobusy.

Nezabúdajte na nemrznúcu zmes

Ešte pred zimou určite nezabudnite prekontrolovať prevádzkové kvapaliny – chladiace médium a zmes do ostrekovačov. V prípade, že zabudnete na výmenu kvapaliny, môže vám hroziť upchanie dýz, a to veru nie je príjemné.

Jazdite bezpečne aj cez zimné mesiace. Doprajte svojmu autu maximálnu starostlivosť. Uvidíte, že ak sa oň budete dostatočne starať, bude vám po ďalšie roky robiť neuveriteľnú radosť.

You may also like