Chytáte sa kúpiť nový mobil? Tak na toto nezabudnite!

by spravca

S tým, ako rýchlo sa mobilné telefóny premenili na „chytré a inteligentné zariadenia“, sa zmenil i postup pri výbere. Samozrejme, že prijateľná cena a príjemný vzhľad sú stále atribúty, ktoré sú pre väčšinu ľudí na prvom mieste. Dnes však už neplatí pravidlo „čím menšie, tým lepšie“, ale vlastne je to už úplne opačne. Je to dané najmä tým, že mobilné telefóny poskytujú množstvo funkcií, ktoré by sa na malom displeji asi len ťažko dali uskutočniť.

Na čo sa zamerať pri výbere mobilného telefónu?

Lacnejšie smartfóny majú veľkosť displeja s uhlopriečkou 3 až 4 palce, čo je v dnešnej dobe skutočne veľmi malý displej. Pokiaľ chcete využívať mobil na surfovanie na internete, prezeranie fotografií či samotné fotenie, ale túžite uskutočňovať i video-hovory či hrať sa hry, siahnite po veľkosti, ktorá je 4,5 palcov a viac! Samozrejme, že si nemusíte hneď kúpiť mobil, ktorý sa bude podobať skôr na tablet, ale veľký displej je ozaj niečo, bez čoho by dnešný mobil asi ani nemohol existovať.

Čo sa týka procesoru, ten je dôležitý pri výbere nielen notebookov, ale i mobilov. Výkonný procesor vám poskytne rýchly a plynulý priebeh všetkých činností, ktoré akurát budete prostredníctvom mobilu robiť. Ide teda o reakciu telefónu, a to pri bežných úkonoch, ale i pri hraní či používaní náročných aplikácií.

Vnútorná pamäť je pochopiteľne tiež jedným z kritérií, keďže „čím väčšia, tým lepšia“. A to najmä platí pre tých, ktorí chcú neustále fotiť, mať v telefóne stovky či tisícky pesničiek a inštalovať aplikácie. Pokiaľ vás mobil nedisponuje takou pamäťou ako si želáte, vždy existuje i pamäťová karta.

Medzi ďalšie kritéria patrí i výdrž batérie, ktorá by mala vydržať aspoň niekoľko dní, no pri aktívnom využívaní telefónu aspoň ten jeden deň. Rozlíšenie displeja či veľkosť fotoaparátu sú už vlastnosti, ktoré záležia na osobných preferenciách užívateľa.

 

Foto: © georgejmclittle / Dollar Photo Club

 

You may also like

Leave a Comment