Chcem paušál, ale aký?

by spravca

Ak sa porozhliadnete po ponukách jednotlivých telekomunikačných operátorov, zistíte, že dávajú na výber hneď niekoľko paušálov, kde sa každý odlišuje inými vlastnosťami, funkciami a samozrejme aj cenou. Veľa ľudí taktiež využíva namiesto paušálu kreditné volanie, kde si na svoju kartu SIM dobijú kredit, ktorý sa im následne strháva za prevolané minúty a poslané SMS.

Ak však využívate svoj smartfón častejšie a mesačne prevoláte viac ako 20 minút, voľba paušálu oproti kreditu je jednoznačná. Pri väčšom počte minút vás totiž dobre zvolený paušál na mieru môže vyjsť na celkom rozumnú sumu. Tak ako vybrať, keď chcete paušál?

Hlasový paušál od 4ky

Ak mesačne pretelefonujete zopár desiatok minút a pošlete nejaké tie SMS, no nechcete za paušál platiť veľké sumy, hlasový paušál od 4ky s názvom Moja 100vka bude pre vás to pravé. Paušál ponúka hneď 100 minút/SMS do všetkých sietí Slovenskej republiky, ako aj možnosť volať po 3. minúte zdarma v sieti mobilného operátora 4ky. Keďže v dnešnej dobe je internet neodmysliteľnou súčasťou nášho života – či už súkromného, alebo pracovného. Paušál Moja 100vka ponúka aj 1 GB dát v sieti 4ka a 100 MB dát v sieti obchodného partnera.

Tento paušál tak ponúkne slušný základ pre volajúceho s možnosťou pripojenia a presurfovania až 1 GB dát, a to len za neuveriteľných 5 € mesačne. Lepšiu ponuku na paušál nenájdete ani u konkurencie. Za cenu 5 € mesačne máte v 4ke kompletný použiteľný paušál so stovkou minút, ktoré sa často uvádzajú u konkurencie až vo vyšších a 3-krát drahších balíčkoch.

Dátové paušály TO.

V dnešnej dobe je super výhoda mať v mobile aké-také množstvo dát, aspoň pre prípad núdze, keď by ste prístup na internet mohli potrebovať. Avšak prečo byť obmedzovaný nejakým malým počtom megabajtov? Veď môžete mať viac a internet využívať každodenne. A to všetko za super cenu aj s volaniami a SMS. Presne také sú dátové paušály TO.

Keďže svet sa čoraz viac digitalizuje, stále väčší objem dát je dnes už takmer štandardom nových paušálov. Pretože operátori vedia, že všetko, čo budete kedy potrebovať nájsť alebo vyhľadať, nájdete na internete. A vďaka svojim dátam sa môžete nachádzať kdekoľvek, samozrejme, kde je aj patričné pásmové pokrytie.

Chcem TO.

V ponuke operátora máte možnosť výberu zo 4 TO. paušálov. Tak si poďme pozrieť, ktorý by sa vám hodil najviac. Najlacnejším je paušál TO.10. Za cenu len 7,50 € mesačne môžete mať až 10 GB dát mesačne v sieti 4ky a až 1 GB dát v sieti obchodného partnera. Áno, naozaj čítate dobre. 10 GB dát. To nenájdete ani v konkurenčných paušáloch, ktoré sú aj trikrát drahšie. No v 4ke to môžete mať len za 7,5 € mesačne. A k tomu aj 100 min./SMS do všetkých sietí Slovenska a možnosť volať po 3. minúte v sieti 4ky zdarma.

Ak by ste si však mysleli, že by vám tento paušál nepostačoval a vaša spotreba je o niečo vyššia, môžete siahnuť po druhom paušále TO.15. Možno ste si to už aj všimli, ale číselné označenie za bodkou v názve paušálu hovorí o veľkosti dát, keďže ide o dátové paušály. A tak môžete už z názvu vydedukovať, že paušál TO.15 ponúkne 15 GB dát v sieti 4ky a rovnako ako prvý paušál 1 GB dát v sieti obchodného partnera. Tento paušál však poteší tých z vás, ktorí radi volajú. Ponúka totiž až 300 min./SMS do všetkých sietí a samozrejmosťou je aj volanie po 3. minúte v sieti 4ky zdarma. A to len za 10 € mesačne. Opäť bezkonkurenčná cena, nemyslíte?

Avšak ak vám náhodou ani tento paušál nebude vyhovovať a chcete byť neobmedzený, je tu pre vás TO.nekonečno. A už ako aj samotný názov prezrádza, paušál ponúka neobmedzené dáta ako v sieti 4ky, tak aj v sieti obchodných partnerov, ďalej neobmedzené volania a SMS do všetkých sietí Slovenskej republiky a neobmedzené volania zdarma v sieti 4ky. Skrátka neobmedzený paušál, ktorý ponúka neobmedzené možnosti. Už sa tak nemusíte kontrolovať, aby ste viac neprevolali alebo nepresurfovali. Všetko máte totiž neobmedzené, a to len za 20 € mesačne. No nie je to skvelé?

Ďalšou výhodou paušálu TO., oproti konkurencii, je nie len exkluzívna cena, ale aj fakt, že tento paušál môžete využívať aj bez viazanosti.

WiFi do vrecka

Takpovediac špeciálnym typom paušálu je paušál TO.nekonečné dáta alebo inak nazvané „wifi do vrecka“. Ten ponúka taktiež neobmedzené dáta, avšak volania sú spoplatnené 4 centmi za minútu/SMS do všetkých sietí SR. Tento paušál je tak vhodný, ak chcete surfovať po internete neobmedzene, avšak nemáte v úmysle využívať paušál na volania. Najväčšou výhodou je totiž cena tohto paušálu. Za neobmedzené dáta zaplatíte len 12 € mesačne. Cena ako žiadna iná, nemyslíte?

 

You may also like